parallax background

مهندسی مشاور

مهندسی مشاور یک سرویس حرفه ای است که تخصص را در مهندسی، علم و زمینه های مرتبط با آن به دولت ها، صنایع، توسعه دهندگان و شرکت های ساختمانی ارائه می دهد.اکثر خدمات مهندسی مشاور از طریق مشاوره شرکت های مهندسی ارائه می شود، اما این خدمات بعضاً توسط متخصصان نیز ارائه می شود. شرکت های مهندسی مشاور می توانند از طریق مشارکت دو نفر به شرکت های چند ملیتی با ده ها هزار کارمند در دفاتر در سراسر جهان تبدیل شوند.

مهندسی مشاور چیست؟

مهندسی مشاور یک سرویس حرفه ای است که تخصص را در مهندسی، علم و زمینه های مرتبط با آن به دولت ها، صنایع، توسعه دهندگان و شرکت های ساختمانی ارائه می دهد.اکثر خدمات مهندسی مشاور از طریق مشاوره شرکت های مهندسی ارائه می شود، اما این خدمات بعضاً توسط متخصصان نیز ارائه می شود. شرکت های مهندسی مشاور می توانند از طریق مشارکت دو نفر به شرکت های چند ملیتی با ده ها هزار کارمند در دفاتر در سراسر جهان تبدیل شوند.

این شرکت ها مسئول طراحی و ساخت زیرساخت های کشورها هستند که برای کیفیت زندگی اجتماعی، اقتصادی و محیطی ما حیاتی است. در یک شرکت مهندسی مشاور، پروژه ها معمولا توسط تیم هایی انجام می شود که متشکل از انواع حرفه ها و رشته ها به اضافه مهندسان و تکنولوژیست ها هستند، اما رهبر تیم معمولا یک مهندس حرفه ای است. شرکت های بزرگ ممکن است بتوانند کل تیم را داخل خود جمع آوری کنند، در حالی که شرکت های کوچک ممکن است نیاز به همکاری با دیگر شرکت ها برای جمع آوری تیم داشته باشند.

در مهندسی مشاور، فرصت های فراوانی برای مهندسین و سایر متخصصین برای کسب مهارت های فنی و شخصی به شرح ذیل وجود دارد:

  • هر نوع تخصص فنی
  • طیف گسترده ای از سنین و سطح تجربه
  • کسب و کار، تخصص مالی و اداری
  • دانش و تجربه ساختمانی و اجرایی
  • تخصص مدیریتی
  • مهارت های توسعه کسب و کار
  • مدیران پروژه

مهندس مشاور چیست؟

مهندسین مشاور در شرکت های مهندسی مشاور تقریبا از هر رشته و تخصصی جذب می شوند. این مهندسان اغلب به عنوان مهندسین مشاور شناخته می شوند و در تیم های پروژه شرکت می کنند تا به واسطه شرکت مهندسی مشاور، خدمات خود را به مشتریان خود ارائه دهند. فرصت ها در پروژه ها می توانند از نقش های علمی یا فنی به نقش هماهنگی یا مدیریتی و یا ترکیبی از آنها، بر اساس نوع و اندازه پروژه متنوع باشد. در بسیاری از موارد، مهندسین مشاور متضمن تلاش و فعالیت سایر اعضای تیم پروژه از جمله رشته ها و تخصص های دیگر برای اطمینان از ارائه پروژه های موثر هستند. سایر مهندسین مشاور بایستی خود را در حوزه مربوطه تقویت نموده و تبدیل به متخصصان حرفه ای شوند. این عمل فرصت های زیادی را برای مهندسان که در داخل شرکت ها کار می کنند فراهم می کند.

تکنولوژیست چیست؟

تکنولوژیست ها متخصصانی هستند که از فناوری های خاص در حوزه مهندسی استفاده می کنند. تکنولوژیست هایی که در شرکت مهندسی مشاور مشغول به کار هستند، اغلب از آموزش خود برای اعمال اصول مهندسی اساسی و مهارت های فنی استفاده می کنند، در حالی که با مهندسین شرکت، مشغول کار هستند تا پروژه های متنوعی را ارائه دهند. معمولا تکنولوژیست ها تحت نظر مهندسین کار می کنند، اما تکنولوژیست های استثنایی می توانند در بسیاری از شرکت های مهندسی مشاور به هر سطح مسئولیتی دست یابند.

برخی از حرفه ها و رشته هایی که در مهندسی مشاور مشغول به کار هستند چه هستند؟

سایر حرفه ها و رشته هایی که در حوزه مهندسی مشاور مشغول به کار هستند عبارتند از مهندسین متخصص، مهندسان عمومی، تکنسین ها، برنامه ریزان، اپراتورهای CAD، نقشه برداران، معماران، زیست شناسان، محیط زیست، دانشمندان علوم زمین، متخصصین حوزه آب و هوا، باستان شناسان، اقتصاددانان، متخصصان ساخت و ساز، مذاکره کنندگان اموال و طیف وسیعی از متخصصین دیگر که در پروژه مورد نیاز است.

پنج دلیل برای مشارکت در مهندسی مشاور می توان در نظر گرفت

1. فرصت های بزرگ

شما مقادیر فراوانی از پول و هزاران ساعت زمان را برای مهندس شدن سرمایه گذاری کرده ای. حالا باید این سرمایه گذاری را به یک حرفه با پتانسیل رشد واقعی تبدیل کنی. خوب به اطراف نگاه کن و به یاد داشته باش که تمام کارهایی که در حال حاضر در این کشور و در سرتاسر جهان اتفاق می افتد، توسط ما در حال نوسازی و بروز رسانی می باشند. شما می بینید در همه آن مکان هایی که جاده ها، پل ها، ساختمان ها، سیستم های حمل و نقل و تاسیسات تصفیه آب ساخته می شوند، مهندسین مشاور درگیر و مورد تقاضا هستند.

2. چالش های واقعی

شما در هیجان یادگیری، تفکر و حل و فصل مسائل غوطه ور هستید. آیا دوست دارید که چالش های بزرگ دیگران را از بین ببرید.؟ مهندسی مشاور همه چیز در مورد حل مشکلات است: مشکلات روزمره روزانه که بر زندگی افراد تاثیر می گذارد، و مشکلات بزرگ و پیچیده ای که بر جامعه اثر می گذارد و هنگامی که شما بخشی از تیمی هستید که امن ترین، مقرون به صرفه ترین و دقیق ترین راه حل را پیدا می کند، خب ... احساسی جادویی خواهید داشت.

3. سبز بودن

بعضی از مردم در مورد اهمیت انرژی تجدید پذیر و توسعه پایدار صحبت می کنند. اما مهندسان مشاور اقدام می کنند. اگر شما این سیاره را دوست داشته باشید، دوست خواهید داشت که تکنولوژی ای را طراحی کنید که هوا و آب را برای نسل های آینده پاک و روشن می سازد.

4. ایجاد یک تفاوت

مهندسان مشاور می توانند تاثیر زیادی بر کیفیت زندگی مردم داشته باشند. آیا شما فکر می کنید جاده ها و پل های ایمن مهم هستند؟ آیا شما به مزایای بهداشت آب آشامیدنی سالم اهمیت می دهید؟ پس این حرفه ای است که قطعاً شما می توانید در آن احساسی پرشور داشته باشید.

5. جهانی فکر کردن

اگر به دنبال یک فرصت برای سفر به کشور و جهان هستید، در مهندسی مشاور می تواند این اتفاق بیفتد. فرصت های زیادی در سراسر جهان وجود دارد. خود را آماده کنید، آماده باشید که جهان را ببینید و آن را شکل دهید.